Czy w warszawskich aptekach dostępne są naturalne preparaty?Uroda i Zdrowie 

Czy w warszawskich aptekach dostępne są naturalne preparaty?

Choć leki kojarzy się głównie z osiągnięciami nowoczesnej chemii, to wiele z nich wciąż opiera się na naturalnych składnikach. Jakie środki można znaleźć np. w warszawskich aptekach, które wykorzystują wyciągi z ziół i inne pochodzące z natury preparaty? O tym przekonasz się z poniższego artykułu. Przeczytaj go już teraz.

Suplementy na bazie naturalnych składników

Wśród produktów uznawanych za naturalne znajdują się różnego rodzaju suplementy. Często zawierają one płynne ekstrakty z ziół lub sproszkowane fragmenty określonych roślin. Najlepsi producenci dbają również o to, by w składzie takich środków nie było żadnych substancji przeciwzbrylających oraz zamykają je np. w żelatynowych lub przyjaznych weganom kapsułkach.

Popularnymi rodzajami naturalnych środków, jakie na swoim stanie ma niejedna warszawska apteka , są też syropy. To preparaty zawierające np. sok z owoców czarnego bzu czy aronii – sprawdzonych w walce z jesiennymi przeziębieniami i wzmacnianiu odporności. Ponadto w takim miejscu nabędziesz liczne herbaty ziołowe o szerokim zastosowaniu.

Kosmetyki naturalne

Warto wspomnieć, że leki i suplementy to nie jedyne preparaty, które często czerpią z dóbr natury. W warszawskich (i nie tylko) aptekach można spotkać także kosmetyki, zawierające najróżniejsze roślinne wyciągi. Od wieków używa się ziół na włosy czy skórę. W takim miejscu warto więc szukać np. szamponów ze skrzypem czy pokrzywą, wzmacniających ich łodygi i cebulki, lub olejków z nagietkiem, kojącym skórę.

Środki zawierające CBD

Coraz więcej mówi się o dobroczynnym wpływie składników zawartych w konopiach siewnych. Według różnych badań kannabinoidy regulują funkcjonowanie różnych układów w organizmie, w tym m.in. systemu nerwowego. Dobra warszawska apteka zapewnia różne preparaty zawierające te substancje, w tym m.in. krople doustne.

W aptekach znajdziesz wiele naturalnych środków!

Jak mogłeś przekonać się powyżej – współczesna medycyna, także konwencjonalna, czerpie wiele z natury, sięgając zarówno po leki, suplementy diety, jak i kosmetyki, zawierające najróżniejsze wyciągi ziołowe. Pamiętaj jednak, że nawet z takimi preparatami trzeba uważać. Je również można przedawkować!

Czytaj również