Czym kierować się, wybierając bramki treningowe?Moda i Styl 

Czym kierować się, wybierając bramki treningowe?

Przyda się zarówno w profesjonalnych klubach piłkarskich, jak i w przydomowych ogrodach. Świetnie nadaje się do ćwiczeń, ale też zapewni wspaniałą rozrywkę. Bramka treningowa to podstawowy element wyposażenia szkółek futbolowych i pomysł na udany prezent dla dziecka. Zobacz, co brać pod uwagę przy wyborze tego typu produktu. 

Wymiary – kluczowy aspekt wyboru

Pierwszym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest rozmiar. Bramki treningowe powinny być dopasowane do wzrostu użytkowników. Za małe sprawią, że strzelenie gola będzie zbyt trudne, co w przypadku bramkarza zaburzy efektywność ćwiczeń. Z kolei zbyt duże ułatwią zadanie napastnikom. Kluby powinny zatem dbać o to, by mieć różne komplety, co pozwoli stworzyć optymalne warunki do gry dla wszystkich grup wiekowych. 

W przypadku zakupu dla swoich pociech dobrym rozwiązaniem będzie wariant uniwersalny. Trzeba pamiętać, że dzieci rosną, dlatego taki wybór zapewni zabawę na dłużej. Specjaliści podają, że idealnie będzie postawić na produkt o wysokości 152 cm dla osób do dziesięciu lat. 

Siatka czy mata?

Decydować można też między modelami z siatką, do której wpada futbolówka po golu, lub wyposażonymi w maty z naniesionymi strefami, wyznaczającymi cel dla napastnika. Te pierwsze przeznaczone są do meczów sparingowych. Drugie będą pomocne przy szlifowaniu technicznych strzałów przez zawodników. 

Waga i mocowanie

Lekkie bramki treningowe mogą kusić ze względu na łatwość ich przenoszenia. Nie są jednak najlepsze. Ciężar zapewnia stabilność, dlatego lepiej wybierać modele ważące minimum 6 kg. Kupując lżejsze warianty, należy upewnić się, czy mają one specjalne elementy mocujące konstrukcję do ziemi. 

Poproś o pomoc

Jeżeli nie ma się pewności, jaka bramka będzie najlepsza, o pomoc należy poprosić sprzedawcę. Fachowcy pomogą dobrać produkt pod kątem wieku użytkownika, jego wzrostu, a przede wszystkim sposobu użytkowania. Warto stawiać na wyroby znanych marek.

 

 

Czytaj również