Czym należy się kierować, wybierając rękawice na motor?Motoryzacja 

Czym należy się kierować, wybierając rękawice na motor?

Entuzjaści jednośladów doskonale wiedzą, że aby czerpać przyjemność z jazdy, należy zaopatrzyć się również w odpowiednią odzież i akcesoria. To one decydują o swobodzie ruchów i komforcie termicznym, a często także o bezpieczeństwie. Chcesz wiedzieć, co jest niezbędne każdemu motocykliście? Zapoznaj się z artykułem!

W jaką odzież i akcesoria powinien być wyposażony każdy motocyklista?

Kierujący motocyklami są narażeni na wiele niekorzystnych czynników, dlatego w ich własnym interesie jest skompletowanie odpowiedniego stroju. W sklepach dla motocyklistów, także internetowych, dostępna jest odpowiednia odzież, chroniąca przed wiatrem, chłodem, a także przed obrażeniami w razie kolizji. Nie mniej ważne niż kurtki, spodnie czy kombinezony są także buty chroniące kostki i stopy, kaski oraz odpowiednio dobrane  rękawice na motor . Mogłoby się wydawać, że nie ma większego znaczenia, jakie rękawice się wybierze, tymczasem to one chronią stawy dłoni przed zimnem i mogą zapobiec różnym chorobom, w tym reumatyzmowi. Co więcej, wziąwszy pod uwagę fakt, że w razie upadku naturalne jest podparcie się dłońmi, to właśnie one przyjmują największą dynamikę zderzenia z gruntem czy asfaltem. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając rękawice na motor?

Jest kilka ważnych kwestii do rozważenia przy zakupie rękawic na motocykl. Należą do nich:

  • materiał użyty do produkcji,
  • długość,
  • dopasowanie rozmiaru,
  • komfort.

Jeżdżąc latem, można wybrać krótkie rękawiczki, natomiast do jazdy w chłodniejsze dni sprawdzą się skórzane, długie modele z karbonowymi ochraniaczami, osłonami z włókna węglowego i silikonowymi wstawkami poprawiającymi uchwyt. Dobre dopasowanie rozmiaru jest niezwykle istotne, gdyż wówczas ochraniacze faktycznie spełniają swoje zadanie.

Jaką jeszcze funkcję pełnią dobre rękawice motocyklowe?

Poza tym, co już wcześniej zostało powiedziane, akcesoria te, jeśli zostaną odpowiednio dobrane, zapewnią kierowcy motoru swobodę ruchów i pewny chwyt kierownicy, co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego nie warto oszczędzać, zaopatrując się w w nie, gdyż chronią przed wieloma czynnikami, drobnymi obrażeniami i poważnymi kontuzjami.

Gdzie szukać porady w kwestii wyboru?

Firmy zajmujące się sprzedażą tych akcesoriów zatrudniają specjalistów, którzy chętnie pomagają klientom. Szukasz odpowiednich rękawic na motor? Znajdź dobrze zaopatrzony sklep, poproś o radę i dokonaj zakupu!

Czytaj również