Do czego można wykorzystać nasiona trawy uniwersalnej?Dom i Ogród 

Do czego można wykorzystać nasiona trawy uniwersalnej?

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy produkt wykorzystywany do wysiewania trawników o różnym przeznaczeniu. Specjalnie wybrane nasiona trawy uniwersalnej mają niewielkie wymagania glebowe i dlatego łatwo im zaadaptować się do praktycznie każdego gruntu. Gdzie zatem je najlepiej wykorzystać i jak później o nie dbać? Sprawdź to!

Jakie gatunki nasion znajdują w mieszankach traw uniwersalnych?

Najczęściej w tym produkcie można znaleźć nasiona takich gatunków, jak m.in.:

  • życica trwała,
  • życica wielokwiatowa,
  • kostrzewa czerwona,
  • kostrzewa szczeciniasta,
  • kostrzewa trzcinowa,
  • wiechlina łąkowa.

Trawa stworzona z mieszanki uniwersalnej jest bardzo odporna i posiada długą żywotność. Charakteryzuje się również gęstym zadarnieniem, wytrzymałym na niekorzystne warunki glebowe i atmosferyczne oraz szybką regeneracją i umiarkowanym wzrostem.

Gdzie można zasiać nasiona trawy uniwersalnej?

Wyrasta ona praktycznie w każdych warunkach i świetnie nadaje się jako podłoże do chodzenia bez butów. Nasiona trawy uniwersalnej z powodzeniem można wykorzystać w ogrodach przydomowych. Oprócz tego wysiewane są m.in. na miejskich terenach rekreacyjnych oraz osiedlowych trawnikach przy ulicach i budynkach mieszkalnych. Ta mieszanka przeznaczona jest również do rekultywacji terenów po budowach, przydrożnych pasów zieleni i innych. Ma więc wszechstronne zastosowanie. 

Jakie są zalety zastosowania trawy uniwersalnej?

Pierwszym plusem tego produktu jest z pewnością zastosowanie do większości trawników, zwłaszcza wielopołaciowych. Ponadto trawa uniwersalna świetnie sobie radzi bez intensywnego podlewania i nawożenia. Inne jej zalety to:

  • odporność na wymarzanie i deptanie,
  • możliwość uzyskania schludnego i eleganckiego trawnika o wyrazistej zieleni,
  • zdolność do szybkiej regeneracji.

Oznacza to więc, że tworzące tę trawę gatunki dzielnie znoszą duże wahania temperatur i doskonale nadają się do stosowania w polskiej strefie klimatycznej. Dzięki temu powstały z nich zielony dywan przetrwa zimowe mrozy i odżyje w okresie wiosennym.

Wybierz nasiona trawy uniwersalnej!

Skoro doskonale rośnie niemal na każdym podłożu – warto użyć jej w przydomowym ogródku, w parku czy na boisku. Wystarczy tylko potem dbać o to, aby regularnie podlewać trawę oraz sezonowo ją nawozić, żeby była gęsta oraz atrakcyjnie się prezentowała. Z jej pomocą stworzysz miejsce idealne na wypoczynek i atrakcyjne wizualnie!

 

 

Czytaj również