Jak wybrać dywan glamour do swojego domu?Dom i Ogród 

Jak wybrać dywan glamour do swojego domu?

Urządzasz wnętrze po budowie lub remoncie? Szukasz unikalnych sposobów na to, by oryginalnie udekorować swoją przestrzeń? Pamiętaj, by zwrócić uwagę na dodatki! Obok mebli i kolorów ścian czy podłóg, są najważniejszym elementem pomieszczenia, nadającym jej charakter. Wśród nich zaś są m.in. dywany glamour. Jak je wybrać? Sprawdź to!

Nim zwrócisz uwagę na estetykę – sprawdź jakość produktu

Nim zaczniesz oceniać produkt pod względem wyglądu – najpierw zwróć uwagę na jego jakość. Zdecydowanie najlepiej sięgać po wyroby wykonane z naturalnych materiałów. Mogą być ewentualnie wzmacniane dodatkowymi włóknami, jak na przykład wiskoza, która wzmacnia strukturę.

W tym przypadku nie chodzi głównie o trwałość artykułu. Dużo istotniejsze są inne właściwości, w tym m.in. termiczne i higieniczne. Dodatkowo – jeśli stawiasz na przepych – to wiedz, że naturalne tkaniny, ewentualnie z domieszkami, są dużo bardziej prestiżowe.

Dopasuj go do kolorów swojego wnętrza

Kupując dywan glamour, bardzo istotne jest stosowne dobranie go do barw panujących w pomieszczeniu. Jak to zrobić? Możesz uczynić z niego element tła, by kolorystycznie był najbliższy wnętrzu… lub wprost przeciwnie. Interesująco będzie się prezentować jako absolutny, skutecznie przyciągający uwagę kontrast. Na pewno warto też zwrócić uwagę, czy w tkaninie pojawiają się połyskujące nitki, dodające zarówno wyrobowi, jak i całej przestrzeni, nieco wrażenia bogactwa.

Wybierz odpowiedni wzór

W końcu warto powiedzieć kilka słów o wzorze. Desenie zazwyczaj nawiązują do klasycznych, niekiedy misternych zdobień. Czasem pojawiają się również geometryczne motywy. Pierwsze wymienione lepiej zgrywają się z klasycznymi stylami. Z kolei kółka, kwadraty czy inne formy dobrze pasują do pomieszczeń nowoczesnych.

Upewnij się, że zamawiasz go u dobrego sprzedawcy

Ostatnie, o czym należy pamiętać – dywan glamour powinien pochodzić od dobrego dostawcy. Tylko wtedy masz pewność, że kupujesz produkt o odpowiedniej jakości i wytrzymałości. Przejrzyj więc oferty sklepów, które specjalizują się w sprzedaży takich elementów, a na pewno znajdziesz odpowiednią propozycję dla siebie.

Czytaj również