Biznes i Finanse 

Język włoski — nauka online czy stacjonarnie?

Uczenie się języka przez Internet to coraz częściej wybierana opcja. Sprawdź, dlaczego tak jest. Zobacz, jak wyglądają lekcje prowadzone w formie online i na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły językowej.

Nauka języka przez Internet

W natłoku codziennych obowiązków nieraz trudno jest znaleźć czas na hobby i dodatkowe zajęcia. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest e-learning. Kursanci nie muszą dojeżdżać do placówki edukacyjnej i łatwiej jest im uczestniczyć w spotkaniach z dydaktykiem. Wystarczy urządzenie mobilne, Internet i odrobina dobrych chęci. Jeśli chodzi o język włoski, nauka online może przynosić spektakularne efekty. Kluczem do sukcesu jest regularne przyswajanie materiału oraz wybór odpowiedniej metody nauczania.

Włoski online

Polecanym rozwiązaniem jest metoda aktywnej komunikacji COM-ACTIVA. Kursanci już na pierwszej lekcji mają szansę wypowiadać się w języku obcym. Ponadto:

  • najważniejszym elementem zajęć są dialogi,
  • program nauczania obejmuje praktyczne słownictwo i angażujące tematy,
  • gramatyka wyjaśniana jest w kontekście życiowych sytuacji,
  • dydaktycy zadają kursantom różnorodne pytania i zachęcają ich do przełamania blokady w mówieniu.

Jeden semestr nauki wystarczy, by poradzić sobie z podstawową komunikacją we Włoszech i odnaleźć się w sklepie, hotelu bądź restauracji. Zajęcia odbywają się w małych grupach, dzięki czemu każdy uczestnik jest traktowany w sposób indywidualny i może się wypowiedzieć. Istnieje także możliwość zapisania się na lekcje indywidualne oferowane w pakietach po 15 spotkań. Warto wybrać szkołę zatrudniającą native speakerów.

Kurs języka włoskiego online

Najlepsze kursy językowe dają uczestnikom wiele radości. Wybierz e-learning, a na pewno znajdziesz czas na naukę włoskiego. Rozwijaj swoje pasje i dowiedz się, jak prowadzić dialogi z Włochami w ich ojczystym języku.

Czytaj również