Na czym polega renowacja lakieru w Warszawie?Motoryzacja 

Na czym polega renowacja lakieru w Warszawie?

Usługi auto detailingu, czyli kosmetyki aut, zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Korzystają z nich chętnie posiadacze nowych i kosztownych samochodów, chcący zachować ich pierwotny wygląd na jak najdłuższy czas. Usługi te są też jednak kierowane do właścicieli pojazdów mających już swoje lata i widoczne uszkodzenia, wymagających np. renowacji lakieru. Dowiedz się, na czym polega ten zabieg w Warszawie.

Dla kogo renowacja lakieru w Warszawie?

Lakier samochodowy narażony jest na liczne uszkodzenia, które powodują między innymi pryskające kamyki, obtarcia i inne urazy mechaniczne, grad, kwaśne deszcze, osady drogowe czy choćby plamy wody, sprawiające, że na karoserii pojawiają się jasne plamy. Zagrożeniem jest też sól drogowa, niekorzystny wpływ wykazują również ślady po owadach. Wszystko to sprawia, że samo wypełnianie rys to często za mało. Renowacja lakieru w Warszawie przeprowadzana w salonie auto detailingu to znacznie bardziej zaawansowany proces, polegający na odnowieniu całej powłoki lakierniczej, wraz z odpowiednim przygotowaniem powierzchni i potem jej zabezpieczeniem.

Na rozwiązanie to decydują się właściciele aut z uszkodzoną, zmatowiałą czy z innego powodu nieestetyczną powłoką lakierniczą. Co ważne, nie dotyczy to tylko pojazdów starych, ale też intensywnie użytkowanych czy narażonych na uszkodzenia na przykład ze względu na brak garażowania, użytkowanie w trudnych warunkach itp. Warto przy tym pamiętać, że powłoka lakiernicza jest tym, co najmocniej decyduje o estetyce pojazdu. Jeśli jest zniszczona, każe domyślać się, że pojazd jest stary i mocno wysłużony, nawet gdy nie jest to zgodne z prawdą, a więc także obniża jego wartość. Może to mieć znaczenie kiedy chce się go sprzedać.

Godne polecenia rozwiązanie

Odnowiona powłoka lakiernicza sprawia, że nawet mocno wysłużone auto praktycznie lśni nowością. Warto wybierać tę opcję w przypadku nowych i starych pojazdów, zwłaszcza że usługa nie jest kosztowna.

Czytaj również