Posiadanie nasion Blue Cheese — jakie konsekwencje prawne?Uroda i Zdrowie 

Posiadanie nasion Blue Cheese — jakie konsekwencje prawne?

Polski rynek konopi, mimo odgórnie określonych regulacji, wciąż budzi sporo kontrowersji. Przez wiele osób niemal każdy wyrób konopny jest uznawany za nielegalny narkotyk. Takie podejście wynika jednak głównie z niewiedzy i nierozróżniania produktów zawierających THC oraz CBD. Sprawdź, jakie działania są niedozwolone oraz kto może zostać kolekcjonerem nasion konopi.

Dlaczego ziarna nie są uważane za substancje narkotyczne?

Zapewne dla niektórych osób niezrozumiałym jest fakt, iż mimo zakazu hodowania i sprzedaży marihuany, na rynku wciąż można bez większych problemów kupić nasiona konopi. Okazuje się jednak, że zgodnie z obowiązującą ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii ziarna nie są uważane za narkotyki, ponieważ nie zawierają psychoaktywnych substancji (THC). Te pojawiają się dopiero w momencie wzrostu rośliny. Dlatego właśnie wszystkie polskie coffee shopy działają jak najbardziej legalnie, a klienci nie powinni obawiać się dokonywania transakcji w tego typu punktach.

Kto może kolekcjonować nasiona Blue Cheese?

Sprzedawcy informują obsługiwanych klientów, że ziarna marihuany są do nabycia wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Co ważne, tak jak ma to miejsce w przypadku sprzedaży wyrobów alkoholowych i tytoniowych, odbiorcami oferty mogą być osoby pełnoletnie. Obowiązkiem właściciela coffee shopu jest sprawdzenie wieku każdego zamawiającego. W domowej kolekcji okazów pochodzących z różnych regionów świata nie może zabraknąć odmiany Blue Cheese z przewagą Indicy (60%), będącej skrzyżowaniem Original Cheese oraz Oregon Blueberry Blend. Ten rodzaj jest dostępny w takich bankach nasion jak m.in. Royal Queen Seeds, Big Buddha Seeds oraz Barney’s Farm.

Za jakie działania związane z konopiami grozi kara więzienia?

Handel ziarnami marihuany jest w 100% legalny. Niedozwolona jest natomiast hodowla konopi indyjskich oraz sprzedaż i posiadanie suszu zawierającego THC. W takich przypadkach grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat (gdy klientem jest osoba nieletnia). W Polsce możliwe jest jedynie zażywanie marihuany medycznej po uzyskaniu stosownej recepty.

Czytaj również