Moda i Styl 

Świece komunijne – jaką wybrać?

Nieodłącznym elementem Pierwszej Komunii Świętej, który ma charakter symboliczny, są świece komunijne. Znajdziesz je wśród wielu innych produktów, które oferujemy w sklepie online oraz stacjonarnym w Krakowie. Są alternatywą nie tylko dla tych, co nie mają w domu świecy od Chrztu Świętego, którą zgodnie z tradycją powinno się przy tej okazji wykorzystać. W tej zakładce przygotowaliśmy także okapnik i świecznik, które przydadzą się do kompletu na Komunię dla dziewczynek i dla chłopców. Zapoznaj się z naszymi propozycjami!

Świece do Komunii

Stanowią one ważny element tradycji i wiary chrześcijańskiej z racji tego, że są symbolem wiary i nowego życia. Z kolei ogień uznawany jest za znak życia i odrodzenia. Dlatego każde dziecko powinno otrzymać świecę już na etapie Chrztu i później przystąpić z nią do ceremonii przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Z racji tego, że oba wydarzenia dzieli zazwyczaj wiele lat, nierzadko ta, która została podarowana z okazji ochrzczenia, gdzieś się w domu zagubi czy poniszczy. Wtedy bez problemu możesz ją kupić w naszym sklepie.

Jak wybrać i ozdobić świece komunijne?

Polecamy świece komunijne dla chłopców oraz dziewczynek, na których znajdują się różne dekoracje sakralne związane tematycznie z Pierwszą Komunią Świętą. Często pojawia się na nich symbol kielicha (Hostii) i winnego grona. Te motywy ozdobne w subtelny sposób podkreślają, że nie są to produkty do zwykłego, domowego użytku, tylko stworzone na specjalną okazję.

Do świec komunijnych można dopasować także stroik, który wpasuje się w styl i charakter wydarzenia. Oprócz tego praktycznym dodatkiem jest okapnik, który zabezpiecza przed pobrudzeniem ubrania woskiem i kapaniem gorącego wosku na ręce dziecka. Wykonany z plastiku, z delikatnie zdobionym brzegiem będzie idealnym dopełnieniem do tradycyjnych prostych świeczek czy grubszych świec typu gromnica. Jest on na tyle ozdobnym elementem na świecy komunijnej, że może okazać się wystarczającą dekoracją. Jeszcze innym, uniwersalnym rozwiązaniem jest wstążka. Niektórzy wykorzystują także cekiny, sztuczne lub żywe kwiaty czy koronkę – wszystko zależy od własnej inwencji twórczej.

Co poza świecami?

Mogą to być świeczniki, które doskonale będą komponować się z oprawą stołu podczas tego rodzaju uroczystości. Ich subtelny, skromny wzór łatwo dopasować do każdej aranżacji.

Świeczki komunijne mogą być także prezentem na Komunię od Rodziców Chrzestnych. Jest to często praktykowany zwyczaj, a obsługa w sklepie chętnie podpowiada niezdecydowanym klientom, jaki produkt będzie najlepszym rozwiązaniem. W sklepach stacjonarnych oraz online oferowane są artykuły w uniwersalnej kolorystyce, dzięki czemu można je bez problemu dopasować zarówno do dziewczynki, jak i chłopca. Ponadto mają standardowe wymiary i wagę, dzięki czemu będą mogli je bez problemu utrzymać w dłoniach podczas ceremonii kościelnej.

Świeca komunijna obok różańca, łańcuszka z medalikiem oraz poświęconego obrazka są podstawową pamiątką wydarzenia, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Ich wyjątkowa rola w życiu dziecka nie kończy się zazwyczaj na tym etapie. Wykorzystuje się je później podczas przyjmowania kolejnego sakramentu, jakim jest Bierzmowanie.

Czytaj również