Biznes i Finanse 

Włoski: nauka online grupowa czy indywidualna?

Szkoły językowe coraz chętniej organizują zajęcia w formie e-learningu. Kursanci mają do wyboru lekcje grupowe i indywidualne. Co jest lepsze? Sprawdź, jak wybrać odpowiednią dla siebie metodę nauczania i na czym polegają kursy włoskiego online.

Nauka grupowa online

Najpopularniejszym rozwiązaniem są zajęcia odbywające się w małych grupach. Najczęściej prowadzone są dwa razy w tygodniu. Podczas spotkań z lektorem kursanci mają szansę na przełamanie swojej blokady w mówieniu i ćwiczenie naturalnych konwersacji. Lekcje prowadzone są na określonym poziomie zaawansowania. Przydział do grup następuje po wykonaniu testu znajomości języka. Początkujący trafiają do kursu A1, gdzie nauczani są podstawowych zwrotów i zasad gramatycznych. Osoby nieco bardziej zaawansowane mogą zapisać się do grupy A2 lub B1.

Zajęcia nastawione są na praktyczne słownictwo i ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych. Absolwenci kursu potrafią odnaleźć się w sklepie, restauracji i sytuacjach towarzyskich we Włoszech.

Indywidualne zajęcia z włoskiego

Jeśli chcesz szybko przyswoić język włoski, nauka online w formie indywidualnej może być idealnym rozwiązaniem. Szczególnie polecana jest dla osób, które:

  • chcą rozwijać zdolności językowe do celów zawodowych,
  • są zainteresowane specyficznym obszarem nauki i mają sprecyzowane oczekiwania,
  • mają czas na zajęcia w nietypowych godzinach,
  • wolą indywidualny kontakt z dydaktykiem i chcą skupić się wyłącznie na swoich potrzebach.

Tematyka zajęć może zostać dopasowana do wymogów kursanta. Nauka przebiega szybciej i sprawniej, ponieważ nie trzeba czekać, aż pozostała część grupy przyswoi dany materiał.

Język włoski online

Co jest lepsze: zajęcia indywidualne czy grupowe? Wybierz formę nauki zgodną z Twoim temperamentem i potrzebami! Czerp radość z uczenia się włoskiego i skorzystaj z wygodnej formy lekcji online.

Czytaj również