Z jakich materiałów szyje się rękawice na motor?Motoryzacja 

Z jakich materiałów szyje się rękawice na motor?

Osobom kochającym szybką jazdę na jednośladach potrzebny jest nie tylko dobry, sprawny pojazd, ale także właściwie dobrana odzież oraz akcesoria chroniące przed warunkami pogodowymi i rozmaitymi kontuzjami, a przy tym gwarantujące bezpieczeństwo jazdy. Zapoznaj się z tekstem i dowiedz się, jak je sobie zapewnić. 

Bez jakich elementów nie może się obyć żaden motocyklista?

Każdy rozsądny motocyklista powinien zadbać o odzież odpowiednią na daną porę roku. Warto zaopatrzyć się nie tylko w kurtkę i spodnie lub kombinezon chroniące przed chłodem i wiatrem, ale także w dobre buty, które doskonale zabezpieczą przed różnymi czynnikami kostki i stopy. Zdecydowanie nie wolno oszczędzać na zakupie dobrego, doskonale dopasowanego kasku. Nie mniej ważnym niż kask elementem wyposażenia powinny być dopasowane rozmiarem rękawice na motor, gwarantujące nie tylko pewny chwyt kierownicy i amortyzację drgań, ale także ochronę w razie wywrotki jednośladu. Doświadczeni motocykliści doskonale wiedzą, że podczas upadku każdy broni się przed jego skutkami, bezwiednie wystawiając przed siebie ręce dłońmi w dół. Potwierdzają to ekspertyzy rękawic osób biorących udział w wypadkach.

Z jakich materiałów produkuje się rękawice motocyklowe?

Na rynku dostępne są tego typu rękawiczki z wielu różnych materiałów. Produkuje się je m.in. z:

  • syntetycznej skóry,
  • skóry naturalnej,
  • tekstyliów,
  • materiałów syntetycznych.

Chociaż cena rękawic na motor ze skóry naturalnej jest dość wysoka, warto zdecydować się na taki zakup. Są one trwałe, wykazują wysoką odporność na ścieranie i doskonale dopasowują się do dłoni, stanowiąc ich komfortową ochronę. Syntetyczne modele, np. z cordury czy neoprenu, mimo że przewiewne i lżejsze, są o wiele mniej trwałe.

Jakie czynniki decydują o wyborze rękawic motocyklowych?

Chcąc cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem, warto przed dokonaniem zakupu przemyśleć takie aspekty jak:

  • styl jazdy,
  • warunki atmosferyczne,
  • częstotliwość użytkowania.

Osoby kochające sportową jazdę powinny pomyśleć o modelach wzmocnionych w najważniejszych punktach. Ci, którzy nie rezygnują z jazdy nawet zimą, potrzebują ochrony z membraną lub wyściółką termiczną. Korzystając z motocykla okazjonalnie, można nabyć tańsze wyroby.

Jak dobrać rozmiar rękawic?

Najlepiej byłoby przymierzyć je w sklepie stacjonarnym, ale robiąc zakupy online, warto skorzystać ze wskazówek sprzedawców, którzy podpowiedzą, jak zmierzyć dłoń. Nie potrafisz sam wybrać rękawic na motor? Skorzystaj z pomocy specjalistów dobrego sklepu internetowego!

Czytaj również